Keramikos užsiėmimas Naujajame Daugėliškyje

Gruodžio 29 dieną Naujojo Daugėliškio mokykloje-daugiafunkciame centre keramikos paslaptis kartu su keramikos būrelio vadove Jolita Bužinskiene gvildeno šešiolika moterų, atvykusių iš Daugėliškio ir jo apylinkių bei čia dirbančios. Pradžioje mums buvo papasakota apie molį, jo savybes, rūšis.

Po to buvome supažindintos su trimis keramikos dirbinių gaminimo būdais. Ir jau tada, klausydamos mokytojos patarimų, kibome į darbą: kas lėkštutes, kas puodelius, kas vazas ar tiesiog suvenyrus gaminome. Smagiai besidarbuojant ne viena užsiėmimo dalyvė sakė: „Tai veikla, iš kurios nesinori išeiti“. Valanda kita ir, žiūrėk, jau matai savo ir kitų darbo vaisius. Žinoma, jie dar „žali“, mat tam, kad „sunoktų“ reikia laiko. Tad pabendravę prie suneštinių vaišių stalo atsisveikinome iki kito karto, iki susitikimo maždaug po dviejų savaičių. Juk labai smalsu pamatyti, kaip atrodys mūsų „prinokę“ vaisiai-gaminiai.

Ačiū visoms moterims už kartu smagiai praleistą laiką, o ypač keramikos mokytojai Jolitai už pasidalijimą gerąja patirtimi.

Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė

Rima Cibulskienė