Vasario 16-ąją šventėme linksmai ir išradingai

„Tegul Vasario 16-oji bus džiaugsminga, skambi ir daugiabalsė šventė, tarsi Trispalvė banga, užliejanti Lietuvą ir pasaulį, kur tik yra mūsų piliečių. Įtraukianti kiekvieną, kuris didžiuojasi, kad jau beveik 100 metų turime atkurtą savo valstybę“, – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kai tik buvo paskelbtas šis kvietimas, mūsų Mokyklos tarybos nariai nieko nelaukdami nutarė dalyvauti šioje gražioje iniciatyvoje.

Kadangi mes ir šokam, ir dainuojam, todėl nutarėme Lietuvą Vasario 16-osios proga pasveikinti daina ir šokiu. Taigi jau vasario 10 dieną mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai kartu susibūrė bendram šokiui „Aš labai myliu Lietuvą". O mokyklos pradinių klasių mokiniai dovanojo dainą „Nupiešiu Lietuvą", kurią padainavo, kai visi draugiškai sustojome į nedidelę, bet labai Lietuvą mylinčią širdelę. Mūsų iniciatyvą papuošė geltona, žalia ir raudona spalvos. Šypsenos, plojimai, gera nuotaika, noras šokti - įrodymas, kad akcija pavyko!

„Ačiū visiems organizavusiems ir dalyvavusiems“ – sako mokyklos direktorė Rima Cibulskienė.

O štai vasario 15 d. į mokyklos aktų salę rinkosi ne tik Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojai ir mokiniai, bet ir jų tėveliai. Šįkart visus drauge susirinkusius bendruomenės narius su Vasario 16-ąja sveikino mokyklos direktorė Rima Cibulskienė. Istorijos mokytoja Marytė Čeponienė priminė susirinkusiesiems svarbiausius Lietuvos valstybės formavimosi momentus. Pakilę iš savo vietų mokyklos bendruomenės nariai nuoširdžiai sugiedojo Tautinę giesmę.

,,Kas tu – žuvis ar paukštis – /Ant pilko gatvių ir sienų akmenio?“ – Janinos Degutytės žodžiais klausė ir susimąstyti apie nuolatinę pasirinkimo būtinybę, skaitydami Justino Marcinkevičiaus, Antano Venclovos ir Romualdo Granausko tekstus, kvietė 3g ir 4g klasės mokiniai: Povilas Bubulis, Simonas Pajarskas, Dovydas Cicėnas, Jurgita Adamkevičiūtė, Dainius Paulavičius. Mąslią nuotaiką šventės metu kūrė ir skambančios dainos: ,,Laisvė“, ,,Raudoni vakarai“ ir ,,Lietuva“. Jas atliko aštuntokė Emilija Šakėnaitė, devintokė Gabrielė Jurgelevičiūtė, 4g klasės mokinys Adomas Steniulis bei jau minėtieji 3g ir 4g mokiniai.

Norėtųsi tikėti, kad pasirinkti gimtąjį kraštą ir gyvenimą jame jauniems žmonėms nebus sunku.

Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro

lietuvių kalbos mokytojos Neringa Mudėnienė ir Skirmantė Ramelienė