Tarptautinės gimtosios kalbos minėjimas Naujojo Daugėliškio mokykloje-daugiafunkciame centre

Iš kopų šnabždesio su debesim ir prošvaistėm,

                                                                     Iš marių virpulio ir ežerų nendrėtų.

                                                                    Iš duonos kvapo ir miškų giesmės

                                                           Kalba gimtoji lūposna įdėta.

Janina Degutytė

Vasario paskutinį penktadienį 7, 8, 9, 10 klasių mokiniai kartu su Naujojo Daugėliškio kaimo bendruomenės nariais Zoja Boguško, Aldona Jankauskiene, Ona Subatkevičiene ir Rolandu Česlioku susirinko į aktų salę paminėti Tarptautinę gimtosios kalbos dieną. Šio šilto pasibuvimo kartu metu pakiliai skambėjo 8 klasės mokinių Saulės Rastenytės, Aurimo Rybnikovo, Aušriaus Adomaičio, Vidos Petkelytės ir Eimanto Ramanausko skaitomos Janinos Degutytės eilės apie gimtąją kalbą ir Lietuvą. Renginį papuošė švečių, Aldonos Jankauskienės, Onos Subatkevičienės ir Rolando Česlioko , atliekamos dainos ,,Augo kieme klevelis‘‘, ,,Toks vakaras vėlus‘‘ bei ,,Unksti rytelį‘‘. Naujojo Daugėliškio kaimo bibliotekininkė Zoja Boguško papasakojo, kodėl vasario 21 dieną minima Gimtosios kalbos diena ir priminė, kad saugoti ir puoselėti gimtąją kalbą yra kiekvieno žmogaus pareiga.

Smagiausia renginio dalis – viktorina, kurią organizavo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Neringa Mudėnienė ir vyresnioji specialioji pedagogė Bronė Česliokienė. Susiskirstę į tris grupes, dalyviai turėjo užbaigti Jono Jablonskio mintį – aforizmą apie kalbą, išvardinti lietuvių kalbos žodynus, ištaisyti prielinksnių vartojimo klaidas ir nupiešti karikatūrą, raiškiai perskaityti ištrauką ir pasakyti ištraukos autorių, kūrinio pavadinimą, atsakyti į suktus klausimus. Už teisingus atsakymus mokiniams buvo įteikti saldūs prizai, o bendruomenės nariai, pasižiūrėję 4g klasės mokinių sukurtą filmą apie Daugėliškio kraštą, buvo pakviesti puodeliui arbatos.

Taigi visi kartu paminėjome 2017 metus – kalbos kultūros metus, Ievos Simonaitytės metus, pirmosios lietuviškos knygos 470 metus. Renginio pabaigoje nuskambėję Igno Šeiniaus žodžiai: ,,Gimta kalba turbūt dabina kiekvieną. Ji sušvelnina žmogaus sielą, pagražina mintį, sulygina patį būdą, net išvaizdą pagražina‘‘ privertė kiekvieną susimąstyti apie savo kalbos kultūrą.

Mokytojos Bronė Česliokienė ir Neringa Mudėnienė

Dabar naršo

Dabar svetainėje 150 svečiai (-ių) ir narių nėra