Pilietinio sąmoningumo ir istorijos diena Vilniuje

2017 metų kovo 17 d. Didžiasalio ,,Ryto‘‘ gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriaus 4 g kl. mokiniai kartu su Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro direktore Rima Cibulskiene, istorijos mokytoja Maryte Čeponiene, lietuvių kalbos mokytoja Neringa Mudėniene buvo pakviesti  Nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė-dabarčiai“ organizatorių –  Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos bei Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto –  dalyvauti Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienoje Vilniuje.

4 g klasės mokiniai Simonas Pajarskas, Dovydas Cicėnas, Dainius Paulavičius, Laimonas Gluchovas, Adomas Steniulis kartu su istorijos mokytoja Maryte Čeponiene, lietuvių kalbos mokytoja Neringa Mudėniene 2017 m. dalyvavo Nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė-dabarčiai“, kuriame tiriamasis-kūrybinis darbas ,,1941 m. birželio sukilimo dalyviui, partizanui, politiniam kaliniui Jonui Pajarskui atminti‘‘ pateko tarp dešimt geriausių darbų Lietuvoje. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanas prof. R. Petrauskas, įteikdamas komandoms padėkas, pasidžiaugė mūsų kūrybinės komandos darbu, kaip pirmąkart dalyvavusią ir patekusią tarp dešimt geriausių komandų.

Iš viso šiam konkusui buvo pateikta daugiau negu šimtas kūrybinių darbų, kuriuos vertino  Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos bei Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto sudaryta vertinimo komisija: dr. Norbertas Černiauskas (Vilniaus universitetas Istorijos fakultetas), dokt. Kęstutis Kilinskas (Vilniaus universitetas Istorijos fakultetas), Žaneta Vaškevičienė (Lietuvos istorijos mokytojų asociacija),Violeta Kriščiūnienė (Lietuvos istorijos mokytojų asociacija), Juozas Širvinskas (Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM), Lina Kranauskienė (Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM). Vertinimo komisijos nariai  pakvietė dešimt geriausių komandų dalyvauti Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienoje Vilniuje.

Pilietinio sąmoningumo ir istorijos diena prasidėjo  Valstybės pažinimo centre prie LR Prezidentūros. Komandas pasveikino ir įteikė joms Lietuvos valstybės istorinę (herbinę) vėliavą, padėkas bei dovanėles Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM atstovas Marius Jatautas.  Vėliau mokiniai Vilniaus universitete Istorijos fakultete klausėsi lektorių dokt. Kęstučio Kilinsko ir dr. Norberto Černiausko paskaitos, bendravo su „Pilietiškumo šaukliu“ Pauliumi Ambrazevičiumi. Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dieną užbaigėme LDK Gedimino štabo batalione.

Dėkojame Nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė-dabarčiai“ organizatoriams už turiningai praleistą laiką.

4g kl. mokinys Dovydas Cicėnas