Juozo Apučio kūrybos skaitymai Vidiškių gimnazijoje

Balandžio 25 d. 4g klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Neringa Mudėnienė vyko į konferenciją, skirtą prozininko Juozo Apučio 80-čiui paminėti. Vidiškių gimnazistai susirinkusiems Ignalinos rajono dvyliktokams parodė filmų ,,Mano vaikystės ruduo‘‘ ir ,,Žalias laiko vingis‘‘ fragmentus. Vėliau dvyliktokai išradingai pristatinėjo parengtus namų darbus. Mūsų mokyklos 4g klasės mokiniai Dovydas Cicėnas, Simonas Pajarskas, Laimonas Gluchovas skaitė pranešimą ,,Kitokio žmogaus vaizdavimas literatūroje‘‘. Mokiniai aptarė J. Apučio novelę ,,Autorius ieško išeities‘‘, akcentavo, kad šioje novelėje pavaizduotas kitoks žmogus – išeities ieškotojas, kovotojas prieš dorovinių žmogaus pamatų suirimą, tebesaugojantis ryšį su kaimu, kuriame buvo gautos pirmosios tikrumo ir žmogiškumo pamokos.

Konferencijos pabaigoje dvyliktokams ir jiems padėjusioms pasiruošti lietuvių kalbos mokytojoms buvo įteikti padėkos raštai.

4g klasės mokinys Dovydas Cicėnas