Programos „Emocija+“ iššūkis

Atsižvelgdami į Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) metinės programos „Emocija+“, skirtos moksleivių emocinės aplinkos mokyklose gerinimui, rekomendacijas įvykdyti iššūkį – pokalbį su mokyklos bendruomene prie arbatos puodelio, taip ir padarėme. Mokykloje buvo organizuotas jaukus ir produktyvus susitikimas su mokyklos bendruomenės atstovais: mokiniais, mokyklos direktore Rima Cibulskiene, Mokyklos tarybos atstove Brone Česliokiene, Mokinių tarybos kuratore Ramune Kliaugiene. Susitikimo organizavimas ir eiga vyko sklandžiai. Jame kalbėjomės kaip galime pagerinti mokyklos mikroklimatą, aptarėme įvykdytą anketinę apklausą „Emocinė aplinka mokykloje“, kurioje dalyvavo 93 proc. 5-10 klasių mokyklos mokinių.

Kiekviena klasė pateikė po pasiūlymą ar kelis, kaip būtų galima pagerinti tiek emocinę, tiek socialinę ir akademinę aplinką mūsų mokykloje. Mokinių nuomonė buvo tokia, kad mokyklos bendruomenės narius suartina bendras darbas ir buvimas kartu: būreliai, renginiai, išvykos ir komandinės užduotys. Diskutuota, kad teigiamos emocinės aplinkos sukūrimas – tai mūsų pačių sąmoningas pasirinkimas, kurį turi lydėti empatija, kito išklausymas ir priėmimas tokiu, koks jis yra, saviraiška, konfliktų sprendimo įgūdžiai. Taip pat pritarta, kad reikia dalintis savo emocijomis, savijauta ir pirmiausia pačiam būti pagarbiam bei tolerantiškam, draugiškam bei geranoriškam.

Laikas prabėgo itin greitai, nes susitikimo metu Mokinių tarybos pirmininkė Dovilė bei jos pavaduotojas Linas pristatė ir metų veiklos ataskaitą. Pasidalinę mintimis, tikimės, kad surasime būdų, kaip mokyklos atmosferą paversti dar draugiškesne kiekvienam, o kitąmet atsakiusiųjų į klausimą, ar gera būti savo mokyklos dalimi, skaičių, kuris apklausos duomenimis šiemet 63 proc., dar labiau padidinsime.

Socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė