Šeimos šventė Daugėliškio mokykloje-daugiafunkciame centre

Balandžio 19 dieną Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro stadione vyko tradicinė mokyklos bendruomenės Šeimos šventė. Kadangi Seimas, siekdamas skatinti fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną, 2017 metus paskelbė Sporto metais, Mokyklos tarybos narės Lina Gladkauskienė, Bronė Česliokienė ir Neringa Mudėnienė kartu su 3g, 4g kl. mokiniais inicijavo ir organizavo netradicinę Šeimos dieną – sporto šventę. Šventės organizatoriai ragino mokinius, jų tėvelius bei senelius, brolius ir seseris pamiršti savaitės rūpesčius, atsipalaiduoti, atvykti į šventę, susiburti į komandas, dalyvauti rungtyse ir linksmai praleisti dieną mūsų didelės šeimos rate.

Šventę sveikinimo žodžiais pradėjo Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Rima Cibulskienė: „2017-ieji, gegužė. Šis mėnuo kasmet minimas kaip smurto prieš vaikus, kaip Šeimos mėnuo. Pasak popiežiaus Pranciškaus „Svarbu, kad šeimos dažnai savęs klaustų ar jos gyvena iš meilės, dėl meilės ir meilėje. Konkrečiai tai reiškia aukojimąsi, atleidimą, kantrybę, savitarpio pagalbą, pagarbą. Kaip pagerėtų šeimų gyvenimas, jei kiekvieną dieną būtų naudojami trys paprasti žodžiai: „prašau“, „ačiū“, „atsiprašau“. Tad ir aš šiandien visiems mūsų gražios šeimos nariams palinkėsiu kuo dažniau draugauti su tais trimis paprastais žodžiais „prašau“, „ačiū“, „atsiprašau“. Ji taip pat padėkojo mūsų šventės rėmėjui – KŪB ,,Danalta‘‘ savininkui Danieliui Paukštei ir visiems Tėveliams, kurie padėjo, kad šventė būtų ne tik sportiška, bet ir saldi.

Šeimos šventės vedėja mokytoja Lina Gladkauskienė pristatė arbitrus ir teisėjus, dalyvius suskirstė į keturias komandas, kurias sudarė vaikai, tėvai, seneliai, mokytojai. Prieš varžytuves priešmokyklinės grupės vaikai kartu su mokytojomis Sigute Luneckiene ir Asta Samukėniene pakvietė visus į visuotinę mankštą ir pasiūlė pašokti šokį ,,Šviečia saulytė‘‘. Po to visos komandos varžėse aštuoniose rungtyse: ieškojo paslėpto lobio piratų dėžėse, dalyvavo balionų lenktynėse, įveikė kliūčių ruožą susikibę po du, stengėsi vieni kitiems kuo greičiau tai virš galvų, tai pro kojas vieni kitiems perduoti kibirėlius su vandeniu kuo mažiau išlaistant vandens, demonstravo greitį, gudrumą, jėgą, ištvermę estafetėse su maišais, su plaukimo reikmenimis, pūsdami balionus bei dalyvavo virvės traukimo varžybose. Tarp rungčių susirinkusius nuotaikingomis dainomis linksmino pradinių klasių mokiniai, aštuntokė Emilija Šakėnaitė, o kartu su trečioke Austėja Pakšijevskyte ir jos mama Gintare Pakšijevskiene dainą ,,Mamos suknelė‘‘ dainavo visi susirinkusieji.

Komisijai suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad viena iš keturių komandų buvo greičiausia, stipriausia, tad pelnė saldžius nugalėtojų medalius. Tai – ,,Raudonųjų‘‘ komanda, o II-ąją vietą užėmė „Geltonieji“, III-ąją – „Žalieji“, o „Mėlynųjų“ komandai atiteko paskatinamoji (IV-oji) vieta. Svarbiausia, kad visos komandos buvo apdovanotos maloniomis saldžiomis staigmenomis. Taip pat buvo išrinkti ir trys šauniausieji Šeimos šventės dalyviai. Taigi geriausio sportininko nominacija atiteko mokytojai Jolitai Bužinskienei, seneliui ....... Vorobjovui ir mokiniui Tomui Chalujevui.

Šventės pabaigoje Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Rima Cibulskienė už aktyvų dalyvavimą mokyklos gyvenime padėkas įteikė šioms šeimoms: Virginijai ir Arūnui Šakėnams, Gintarei ir Petrui Pakšijevskiams, Kristinai ir Ivarui Šuminams, Editai ir Kęstučiui Pajarskams, Nijolei ir Genadijui Gluchovams, Birutei ir Algiui Paulavičiams, Linai ir Stasiui Cicėnams, Editai ir Mindaugui Cicėnams, Jekaterinai ir Vaidotui Paukštėms, Veros Katyševos šeimai, o Jolitos Svipienės šeimai įteikta padėka už puikų sūnaus Lino auklėjimą. Už atsakingą ir kūrybingą darbą ruošiant mokinius rajoniniams ir respublikiniams konkursams, iniciatyvumą organizuojant mokyklos renginius padėkos raštais apdovanoti šie mokytojai: Audronė Krikščionaitienė, Bronė Česliokienė, Jolita Bužinskienė, Jolita Samanovičė, Mindaugas Trinkūnas, Lina Gladkauskienė, Ramunė Kliaugienė, Neringa Mudėnienė. Rodos, neliko nė vieno į šventę atvykusio ir neapdovanoto, nes net ir tie, kurie buvo tik aktyvūs sirgaliai bei žiūrovai, visi iki vieno buvo pamaloninti saldžiomis smulkmenomis.

Mes manome, kad Šeimos šventė pavyko, nes šio renginio tikslas – skatinti laisvalaikio leidimą kartu, aktyviau įtraukiant tėvus, senelius, vyresnius ar jaunesnius brolius ir seseris – buvo pasiektas. Visi dalyvavę šventėje bendruomenės nariai gavo puikią progą susipažinti (jei dar vieni kitų nepažinojo), pabendrauti, smagiai ir prasmingai praleisti laiką. Svarbiausia, kad visi buvo puikios nuotaikos, tryško teigiamos emocijos, veiduose švytėjo šypsenos!

Mokytoja Neringa Mudėnienė,

direktorė Rima Cibulskienė