Nacionalinio konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai" apdovanojimai

               Didžiasalio ,,Ryto‘‘ gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriaus 4g klasės mokiniai Simonas Pajarskas, Dovydas Cicėnas, Dainius Paulavičius, Laimonas Gluchovas, Adomas Steniulis kartu su istorijos mokytoja Maryte Čeponiene, lietuvių kalbos mokytoja Neringa Mudėniene 2017 m. dalyvavo Nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“, kuriame tiriamasis-kūrybinis darbas ,,1941 m. birželio sukilimo dalyviui, partizanui, politiniam kaliniui Jonui Pajarskui atminti‘‘ pateko tarp dešimt geriausių darbų Lietuvoje. Iš viso šiam konkusui buvo pateikta daugiau negu šimtas kūrybinių darbų, kuriuos vertino  Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos bei Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto sudaryta vertinimo komisija: dr. Norbertas Černiauskas (Vilniaus universitetas Istorijos fakultetas), dokt. Kęstutis Kilinskas (Vilniaus universitetas Istorijos fakultetas), Žaneta Vaškevičienė (Lietuvos istorijos mokytojų asociacija), Violeta Kriščiūnienė (Lietuvos istorijos mokytojų asociacija), Juozas Širvinskas (Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM), Lina Kranauskienė (Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM). Vertinimo komisijos nariai  pakvietė dešimt geriausių komandų dalyvauti Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienoje Vilniuje. Tad mūsų kūrybinė komanda ten nuvykusi praleido nepamirštamą ir turiningą dieną!

                      Kitas konkurso etapas – trijų geriausių darbų rinkimai. Internetinio balsavimo metu mūsų kūrybinės grupės darbas ,,1941 m. birželio sukilimo dalyviui, partizanui, politiniam kaliniui Jonui Pajarskui atminti‘‘ surinko 3034 balsus ir iškovojo III-ąją vietą. Šia proga gegužės 12 dieną į mūsų mokyklą nugalėtojų apdovanoti atvyko konkurso organizatoriai, kurie laureatams įteikė diplomą ir keramikės Irenos Šliuželienės sukurtą prizą. Atvykusiems svečiams apie Daugėliškio kraštą tarmiškai papasakojo 3g klasės mokinys Povilas Bubulis, o trečiokė Austėja Pakšijevskytė atliko lietuvių liaudies dainą.VU Istorijos fakulteto lektoriai dr. Norbertas Černiauskas ir Kęstutis Kilinskas mokiniams padovanojo gyvą autentišką pilietiškumo istorijos paskaitą. Apdovanojimo metu gimnazistai kalbėjo, kad filmu norėjo pagerbti šviesaus žmogaus, Jono Pajarsko, atminimą. Kūrybiniam-tiriamajam darbui pasirinko garso ir vaizdo kūrinį, nes norėjo parodyti mūsų krašto, mūsų gimtojo kaimo vietas, susijusias su II-ojo pasaulinio karo ir pokario įvykiais. Taip pat šiuo filmu siekė parodyti, kad visais laikais Lietuvos žmonių laisvės troškimas neblėso, kad ir koks žiaurus bebūtų susidorojimas ar bausmė. Mokiniai padėkojo Irenai Luneckienei, kurios atliekama daina skambėjo filme. Smagu, kad pasidžiaugti mūsų sėkme susirinko mūsų tėveliai, mokyklos mokiniai ir mokytojai.

                      Džaugiamės, kad kitame respublikiniame moksleivių konkurse ,,Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija‘‘ 4g klasės mokiniai Simonas Pajarskas, Dovydas Cicėnas, Dainius Paulavičius, Laimonas Gluchovas ir Adomas Steniulis tapo lauretais filmų kategorijoje.

                      Norime padėkoti visiems už palaikymą ir balsus! Norime padėkoti lietuvių kalbos mokytojai Neringai Mudėnienei ir istorijos mokytojai Marytei Čeponienei, kurios skatina mūsų mokyklos mokinius domėtis gimtojo krašto istorija ir kartu su mokiniais suranda kūrybiškų būdų, kaip ją papasakoti bei atskleisti mums visiems.

                                                                                           4g klasės mokinys Dovydas Cicėnas

Dabar naršo

Dabar svetainėje 18 svečiai (-ių) ir narių nėra