Dalyvavome akcijoje „Paukščiai prie mano namų“

Sausio 26-28 dienomis 5, 9, 10 klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos ornitologų draugijos rengiamoje akcijoje „Paukščiai prie mano namų“.

Pasirinkus patogų stebėjimo laiką vieną valandą sausio 26, 27 ar 28 dienomis mokiniai skaičiavo visus savo įrengtose lesyklose pamatytus kiekvienos rūšies paukščius. Buvo nustatytas maksimalus kiekvienos rūšies vienu metu atskridusių paukščių skaičius. Akcijos dalyviai naudojosi atspausdintomis ornitologų draugijos paruoštomis duomenų registravimo formomis pamatytiems paukščiams registruoti, spalvotomis paukščių nuotraukomis.

Akcijoje „Paukščiai prie mano namų“ dalyvavo Greta Kardelytė, 5 kl., Evelina Šalnaitė, 5 kl., Austėja Danilevičiūtė, 5 kl., Justas Pakšijevskis, 9 kl., Kęstutis Bilaišis, 10 kl.

Pasibaigus skaičiavimo laikui rezultatai buvo įvesti į Lietuvos ornitologų draugijos tinklalapyje pateiktą formą.

Pasirodo, lesyklose daugiau paukščių paprastai būna ryte ir popiečio valandomis, prieš sutemstant, tuomet paukščiai aktyviau maitinasi. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad dažniausiai lesyklose lankėsi didžiosios zylės, naminiai žvirbliai. Taip pat buvo pastebėta ir kitų rūšių paukščių: didieji geniai, žaliukės, juodgalvės sniegenos, kėkštas, bukučiai, naminiai karveliai, nemažai pilkųjų zylių.

Informaciją parengė biologijos mokytojas Kęstutis Vaitkevičius