Ne vien duona sotus

Vasario penktoji – Duonos diena. Jau ne pirmus metus mokyklos bendruomenės nariai vaišinasi Agotos duona, sužino įdomesnių faktų apie duoną, jos rūšis, kepimą bei vartojimo papročius. Kas atėjo į mokyklą nepusryčiavęs, duonos riekutė numalšino alkį. Ne tik duona žmogus sotus. Kiekvienoje klasėje patikrinome, kaip mokiniai prižiūri vadovėlius: ar aplenkti, ar švarūs, ar kuprinėje visi tai dienai reikalingi. Rezultatas nustebino: palyginus su patikra rudenį, rezultatai labai geri. Žiemą vadovėliams tikrai nešalta, knygos saugiai guli kuprinėse ar ant stalo namuose. Žinoma, pasitaikė vienas kitas mokinukas, kurio ne visi vadovėliai turėjo šiltą ir švarų „rūbelį“. Vaikai užėjo į biblioteką ir popieriniu tapetu išmoko apsilenkti vadovėlius. Knyga irgi maitina žmones, saugokime jas. Per pertraukas mokiniai klausėsi dainelių apie duoną, dauguma pirmąkart išgirdo naują „Dviejų gaidelių“ versiją. Patiko filmukai apie tai, kaip duona atkeliauja iki stalo, animacinis filmukas kaip vilkas norėjo duonos išsikepti ir kt.

Virginija Kamarauskienė