Akcija ,,Gyvasis mikrofonas‘‘

Vasario 15 dieną ketvirtokė Austėja Pakšijevskytė, penktokė Miglė Dubakaitė ir aštuntokė Roberta Paukštytė kartu su lietuvių kalbos mokytoja Neringa Mudėniene dalyvavo akcijoje ,,Gyvasis mikrofonas‘‘, kurią organizavo Ignalinos viešosios bibliotekos darbuotojai. Bibliotekos įrengtoje studijoje mokinės tarmiškai skaitė pasakas, padavimus ir savo kūrybos tekstus, kurių klausėsi visa Ignalina. Taip pat apsilankėme Lietuvos 100-mečiui skirtoje parodoje, apžiūrėjome senus laikraščius, kurių puslapius vartėme užsimovę pirštines, senas knygas, signatarų nuotraukas, medalius. Dalyvavome smagioje veikloje: pynėme tautines apyrankes, karpėme iš geltono, žalio, raudono popieriaus rankytes ir, užrašę savo vardą, klijavome prie bibliotekos įėjimo. Nusifotografavome prie širdelėmis dekoruoto šventinio Lietuvos vaizdo su bibliotekos direktore Loreta Alekniene, Ignalinos savivaldybės mero pavaduotoju Laimučiu Ragaišiu ir savivaldybės kalbos tvarkytoja Laima Sidorenkiene.

Taigi dalyvaudami šioje akcijoje pagerbėme Lietuvos valstybės 100-metį ir gimtąją kalbą, kuri, anot rašytojo Kazio Sajos, kaip oras. Kur gyveni, ten ir kvėpuoji, džiaugies ar krūpčioji nuo pažįstamų gerų ir blogų žodžių, savo girnelėm galvoje mali, gromuliuoji nepažįstamus.

Mokytoja Neringa Mudėnienė