Tarptautinė Tolerancijos diena su TOLERANCIJOS GĖLIŲ žiedais

Lapkričio 16 d. buvo minima Lietuvoje tarptautinė Tolerancijos diena.  Šių metų Tolerancijos simbolis – gėlė. Gėlė visuomet kelia teigiamas emocijas. Gėlės dovanojamos mylimam žmogui, įteikiamos sveikinant įvairiomis progomis, pagerbiant kieno nors atminimą ar įteikiamos susitaikymo ženklan. Gėlė dovanojama ne tik draugui ar mylimam žmogui, bet ir tam, kurio  galbūt nemėgsti, kuris yra kitoks, bet tu jį toleruoji – priimi tokį, koks jis yra. Žodžio ,,tolerancija” reikšmė - pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi.

Lapkričio 15 d. savo mokykloje paminėjome Tolerancijos dieną. Visi po pirmos pamokos rinkomės į aktų salę, su mokiniais aptarėme žodžio ,,tolerancija” prasmę, pasigrožėjome Tolerancijos gėlėmis, kurias mokiniai visą savaitę piešė, kūrė ir gamino iš įvairių medžiagų. Paskui vyko įdomi paskaitėlė apie mandagumą.

Tikimės, kad po šio susibūrimo bent daliai mokinių kiekviena diena taps Tolerancijos diena ir ne vien pavadinimu, o tikrąja to žodžio prasme.

Socialinė pedagogė Inga Čibiraitė