Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimo renginys – viktorina „Pažink šalį savo“

2018 m. vasario 15 d. Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokykloje-daugiafunkciame centre vyko Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio paminėjimo renginys – viktorina „Pažink šalį savo“. Renginį eilėmis apie Lietuvą pradėjo patys mažiausi mūsų mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai (mok. S. Luneckienė ir mok. A. Samukėnienė). Po jų pasirodymo šventinę kalbą su žymesniais istoriniais faktais šia proga pasakė istorijos mokytoja Marytė Čeponienė. Gražiomis dainomis apie gimtą šalį bei šokiu „Girelė“ nudžiugino ir pradinių klasių mokiniai (mok. D. Zabulienė ir mok. L. Gladkauskienė). Šventės dalyvius poezijos posmais sveikino Solveiga Baranauskaitė (6 kl.) ir Linas Martinkėnas (7 kl.). Šie mokiniai deklamavo J. Degutytės eilėraščius „Mažutė“ ir „Čiurlionis. Karalių pasaka“ (mok. S. Ramelienė). Du kūrinius akordeonu pagrojo Aireta Šuminaitė (5 kl.), o Emilija Šakėnaitė (9 kl.), grodama gitara, atliko G. Paškevičiaus dainą „Mano kraštas“.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventė subūrė kartu smagiai ir nuotaikingai švęsti mokinius, tėvelius ir mokytojus. Norintys dalyvauti viktorinoje „Pažink šalį savo“ dalyviai susiskirstė į tris (geltonųjų, žaliųjų ir raudonųjų) komandas ir rodė savo erudiciją net 7 turuose apie Lietuvos istoriją, geografiją ir statistiką, lietuvių literatūrą, meną, sportą, gamtą, papročius bei tradicijas. Įveikti reikėjo net 100 klausimų! Intelektualiame, azartiškame, linksmame ir visus suvienijusiame žaidime netrūko gerų emocijų. Komandų nariams prireikė ne tik bendrųjų žinių, bet ir loginio mąstymo, išradingumo, pastabumo... Viktorinos komandų atsakymus vertino komisija: mokyklos direktorė R. Cibulskienė, istorijos mokytoja M. Čeponienė ir mokyklos vyr. finansininkė R. Gudelienė. Visos komandos pasirodė tikrai šauniai, tačiau susumavus visus surinktus taškus paaiškėjo, kad nugalėtojais tapo Raudonųjų komanda (65 balai). Mokyklos direktorė R. Cibulskienė nugalėtojus apdovanojo padėkos raštais ir dovanėlėmis su tautine atributika, darkart visus susirinkusius pasveikino Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga.

Renginį vainikavo visų renginio dalyvių bendrai atlikta daina „Žemėj Lietuvos“.

Nors esame maža, tačiau tikrai nepakartojama ir garbingos praeities šalis, tad pažinti šalį savo – didelė garbė!

Socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė