„GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“

Minint 28-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios – metines ir šiemet švenčiant Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100 metų jubiliejų – Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos pakviesti, dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“.

Iš kelių pateiktų pasiūlymų išsirinkome socialinės pedagogės Ramunės Kliaugienės pasiūlymą ir jį įgyvendinome. Kovo 9 dienos rytą visi mokyklos mokiniai ir mokytojai, susirinkę mokyklos pirmo aukšto koridoriuje, suformavome Ignalinos herbo tris lelijas, tik šį kartą ne baltas, o vieną geltoną, antrą žalią, trečią raudoną. Visas jas, taip kaip Ignalinos herbe, apjuosėme mėlynomis pačių padarytomis popierinėmis rankytėmis ir įsiamžinome nuotraukoje.

Taip sukurdami Gyvąjį tautos žiedą žaismingai paminėjome vieną svarbiausių mūsų valstybės istorinių datų, skatinome supratimą, kad laisvė nėra duotybė – už ją reikia kovoti ir aukotis, ja reikia rūpintis, ją puoselėti ir dėl jos dirbti kiekvieną dieną bei sustiprinome savo pilietinę vienybę ir pasididžiavimą savo valstybe.

Direktorė Rima Cibulskienė