Integruota geografijos ir technologijų pamoka

[sigplus] Critical error: Image gallery folder 2013/int is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Kas yra Europos kultūra? Šiuo klausimu buvo pradėta integruota geografijos ir technologijų pamoka, kuri vyko š. m. sausio 23 dieną. Nors buvo baiminamasi, kad pamoka neįvyks dėl spaudžiančio šaltuko, tačiau 8 klasės mokiniai jo neišsigando ir sugužėjo į mokyklą.

Kadangi tema gan plati, nusprendėme, kad ji turėtų trukti 2 pamokas. Todėl pirmosios (geografijos) pamokos metu mokiniai susipažino su Europos kultūros bruožais, Europos kultūros ištakomis, religijomis, Europos kultūros tautomis. Mokiniams buvo pateikta užduotis, kurios metu gavo aplankus su trimis tekstais. Perskaitę tekstus, mokiniai dirbdami grupėmis, turėjo ne tik atspėti, kuris aprašas atitinka vieną iš religijų, bet ir juos pristatyti kitoms komandoms. Mokiniai vaišinosi Itališka duona „Ciabata“ kepta namuose, obuoliais. Pirmoji pamoka baigėsi klausimu - „O kaip gi yra su Turkija?“, kuris paliko intrigą ir savotišką įvadą į technologijų pamoką.

Atėję į technologijų pamoką mokiniai buvo supažindinami su Europos kultūros (Turkijos) menu – ebru. Ebru – viena iš tradicinių islamo – turkų meno rūšių, kas taip pat priklauso Europos kultūros bruožams. Mokiniams buvo pristatyta dalis ebru istorijos, atlikimo technika ir stiliai, dažų ir vandens paruošimas. Buvo parodyta kaip ebru menas perkeliamas ant popieriaus ir įvairių kitų paviršių. Mokiniai žavėjosi greitu rezultatu. Paskirsčius mokinius į grupeles, jie turėjo nuspręsti kokiam kūrybiniam darbui pritaikys ebru. Todėl, mokiniai išbandė ebru meną ir ant skirtingų paviršių: stiklo, vaško, plastiko, medienos, pusplasčio, sukurdami detales aksesuarams, namų interjerui. Kaip sakė viena iš pamokų stebėtojų direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gražina Mackonienė „tai piešimas, kuris išeis ir nemokančiam piešti“.

Refleksijos metu mokiniai teigė, kad geografijos ir technologijų pamoką suprato, išreiškė džiaugsmą, kad suprato Europos kultūros bruožus, susipažino su ebru menu, bet norėtų daugiau sužinoti apie demokratiją ir išbandyti ebru ant dar įvairesnių paviršių.

Džiaugiamės išsakytais palankiais vertinimais tiek iš stebėtojų, tiek iš mokinių. Manome, kad integruota geografijos ir technologijų pamoka įvyko sklandžiai, be didesnių keblumų, todėl galime įsivertinti save labai gerai.

Geografijos mokytoja Violeta Baltakienė

Technologijų mokytoja Jolanta Trubilaitė