Diena su Kristijonu Donelaičiu

[sigplus] Critical error: Image gallery folder 2013/kristijonas is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Sausio 30 dieną lietuvių kalbos mokytojos V.Raginienė ir N.Mudėnienė su devintoku S.Pajarsku, dešimtokėmis D.Siaglo, S.Cicėnaite, G.Ivanauskaite ir vienuoliktokais D.Peleniu, A.Greicevičiu, T.Gluchovu vyko į Didžiasalio ,,Ryto‘‘ gimnaziją paminėti K.Donelaičio 300 –ųjų metinių. Šiai pamokai mūsų mokyklos mokiniai paruošė namų darbus – K.Donelaičio poemos ,,Metai‘‘ ,,Vasaros darbų‘‘ pristatymą.

Erdvioje gimnazijos scenoje Pričkus ( S.Pajarskas) šaukė būrus sparčiai atlikti šienapjūtės darbus, tad būrai mediniais dalgiais šienavo pievą, kiti grėbliais grėbė šieną, o treti šakėmis krovė šieną į vežimą. Dirbo sparčiai, linksmai. Šia suvaidinta scena stengėmės autentiškai perteikti 18 a. Mažosios Lietuvos būrų vasaros darbus. Mūsų mokyklos mokiniai ne tik vaidino, bet ir žavėjosi kitų rajono mokyklų išradingais, originaliais , šiuolaikiškai interpretuotais K.Donelaičio kūrybos pristatymais.

Netradicinės pamokos metu mokiniai turėjo pasirinkti ,,Ryto’’ gimnazijos muziejuje kokį nors eksponatą ir jį susieti su K.Donelaičio kūryba. Dešimtokė S.Cicėnaitė šauniai interpretavo pjautuvą, akcentuodama ,,nenaudėlio’’ Plaučiūno neatsakingumą, tinginystę, nedorą gyvenimo būdą. Kita užduotis - ,,Iš koto verčiantys K.Donelaičio posakiai’’. Dorota, Andrius, Simonas citavo poeto aktualumo nepraradusius posakius. Pamokos pabaigoje rajono mokyklų mokiniai ,,Metus’’ skaitė, deklamavo vokiečių, anglų, prancūzų, rusų, baltarusių, japonų, norvegų, turkų, totorių kalbomis.

Grįžome iš renginio gerai nusiteikę, su PMMMC bei Didžiasalio ,,Ryto’’ gimnazijos padėkos raštais. Svarbiausia – dalyvavome, sužinojome, atradome savąjį santykį su K.Donelaičio kūryba!

Mokytoja Neringa Mudėnienė

{gallery}/2013/kristijonas/{/gallery}