Šventėmis pasitikome pavasarį

Tikriausiai retai taip nutinka, kad dvi kalendorinės šventės į vieną supultų. Šįmet gi kovo 4-ąją šventėme ir Užgavėnes, ir Kaziuko turgelyje šurmuliavome. Abi šventės tarpusavyje puikiai derėjo, juk ir viena, ir kita skelbia pavasario pradžią.

Puikiai jų abiejų papročius susiejo devintokai, pakviesdami mokyklos mokinius ir mokytojus į smagią viktoriną apie pavasario šventes bei tradicinę Užgavėnių personažų - Lašininio (vaidino Dainius Paulavičius) ir Kanapinio (šį veikėją įkūnijo Simonas Pajarskas) – kovą, apipintą pašmaikštavimais bei puikia vaidyba. Į šventę užklydo ir Agota su Marcele (jų tai nepažinome), einančios iš Kaziuko turgelio. Pasidabinusios riestainių virtinėmis, prisiskynusios pavasario pranašų – žirginėlių – turėjo ne tik ką pasakyti, bet ir norėjo daug ką sužinoti, todėl ir pačios mokinius bei mokytojus daugelio dalykų klausinėjo.

Mažieji mokinukai su mokytojomis susibūrė mokyklos bibliotekoje, čia prisiminė Užgavėnių papročius, minė mįsles, žaidė žaidimus – smagiai ir prasmingai leido laiką.

Pavaduotoja ugdymui

Gražina Mackonienė