Veiksmo savaitė be patyčių 2014

                    Labai sunku ką nors originalaus pasakyti apie patyčias. Mokiniams žodžiai nė motais, priverčiantys susimąstyti vaizdeliai – visiems tik surežisuotas filmukas. Aš, mokinė, noriu kreiptis į kiekvieną bendraamžį, skaitantį šį tekstą.

                      Internete domėjausi patyčių statistika. Vykdyta apklausa parodė, kad devyniasdešimt iš šimto yra patyrę patyčias. Kaip jautiesi tu, kai iš tavęs tyčiojasi? Kai tau pasako, kad tu smirdi, kad tavo stori pirštai ar ilga nosis?

Kiekvienas esame skirtingi, juk nėra nustatytų standartų, kokio ilgio turi būti tavo nosis arba mes nekalti, kad gimėme su skirtingo dydžio ausimis ar negalia. Aš irgi esu patyrusi patyčias. Moksliukė, pamaiva – na ir kas? Man tai netrukdo siekti savo tikslų, tačiau kiekvienas į patyčias reaguoja skirtingai. Vieni verkia, kiti pyksta, treti žudosi. Taip, patyčios priveda net iki mirties. Todėl vėl kreipiuosi į tave, mokiny, prieš sakydamas kažką blogo kitam, pagalvok, kaip tu reaguotum į savo žodžius, ar tau būtų malonu, ar norėtum, kad su tavimi kiti elgtųsi taip, kaip tu elgiesi su patyčių auka? Viena aš nepadarysiu nieko, dviese mes galime padaryti daugiau, trise mes jau komanda, o komanda galime būti ir visi kartu. Stabdykime patyčias, gerbkime vienas kitą, vietoj blogo žodžio – patylėkime. Tyla ne taip žeidžia. Nenoriu būti kažkieno ašarų ar mirties priežastis, tikiuosi, kad nenori ir tu.

                      Kaip žinote, šių metų kovo 24 – 30 dienomis jau penktą kartą startavo iniciatyva „Veiksmo savaitė be patyčių“. Mūsų mokykla taip pat prisidėjo prie šios akcijos, mokinių taryba sulipdė idėjas ir jas įgyvendino. Veiksmo savaitės metu mūsų mokykloje vyko ir rajoninė užsienio kalbų dainų ir poezijos šventė, kurios pasiruošimui prireikė tikrai nemažai laiko, kantrybės ir pastangų, tačiau savaitės be patyčių veikla vyko gana koordinuotai. Mokiniai tikrai turėjo galimybę prisijungti prie šios savaitės siūlomų veiklų.

                      Nuo pirmadienio vyko savanorystės akcija „Pasikalbėkime“. Taigi visą savaitę buvo galima kreiptis į dešimtokes Dorotą ir Simoną, išsakyti savo problemą ir sulaukti draugiško šilto patarimo. Antradienį buvo dalinamos apyrankės, žiūrėjome filmukus, pamokančius, kaip tinkamai reaguoti patyčių atvejais, kur kreiptis pagalbos. Trečią dieną rateliuose kalbėjome apie patyčias, ketvirtadienį fotografavome bendravimo šilumą ir draugystę atspindinčias akimirkas, o penktadienį savaitės veiklas vainikavo renginys, kurio metu visos klasės pristatė Draugystės knygą: kiekviena klasė šios savaitės metu kūrė savąjį draugystės knygos lapą, kurį renginio metu įsegė į knygą, nukeliausiančią į mokyklos biblioteką, ir mokiniai bet kada galės ją pavartyti.

                      Visą savaitę ilgųjų pertraukų metu savanorės žaidimų organizatorės Lina ir Alina kvietė mažuosius draugus prasmingai leisti laisvalaikį ir žaisti smagius stalo žaidimus.

 Glorija Trabšaitė, 9 klasės mokinė

         

Dabar naršo

Dabar svetainėje 153 svečiai (-ių) ir narių nėra