LĖLĖS IRGI SKAITO

Siekiant sustiprinti vaikų emocinės gerovės sąlygas, LR Seimas 2020 metus paskelbė Vaikų emocinės gerovės metais. Kas penktas vaikas Lietuvoje susiduria su neigiamais reiškiniais bendraudamas su tėvais ar prastai sutaria su bendraamžiais. O kas ketvirtas neturi draugų ar pažįstamų, su kuriais galėtų leisti laisvalaikį. Trylika procentų mokinių turi emocinių ir elgesio sutrikimų.

Pirmąją pavasario savaitę mokykloje pakvietėme bendruomenės narius prisiminti Vaikystės šalį, kurioje kiekvieno vaiko geriausias draugas buvo žaislas. O pirmas žinomas žaisliukas buvo lėlė. Kovo trečioji pasaulyje minima kaip lėlių šventė. Kadangi mokykloje geriausias draugas knyga, susėdo kelios dešimtys lėlių (ir Skudurinių Onyčių, ir madingų Barbių, ir paaugliškų Stefanijų), paėmė po knygą ir tiesiog traukė savo balsu, išvaizda pabendrauti, pavartyti knygas, kurių pavadinime buvo žodis „lėlė“. Nestebino tai, kad parodėle domėjosi ne tik mergaitės, bet ir berniukai, ne tik pradinukai, bet ir mokytojai. Gal ta savaitė suteikė labai daug gerų emocijų, noro atsiversti vaikystės knygą ir pasakyti sau: „Vaikystė – šalia, žaislai – puiku, knyga – irgi draugas. Jei lėlės skaito, kodėl aš negaliu to daryti?“

Bibliotekininkė Virginija Kamarauskienė