Renginys žemės dienai

Atėjo tikrasis pavasaris! Skleidžiasi vis daugiau pumpurų, Lietuvoje kasdien vis daugėja spalvų, o mokyklose darosi nepaprastai smagu!

Štai ir Naujojo Daugėliškio mokykloje vėl šventė, prilipdžiusi daug šypsenų vaikų ir mokytojų veiduose. Kiek pavėluotai, tačiau juk geriau vėliau nei niekada, Naujojo Daugėliškio mokyklos mokiniai paminėjo Žemės dieną, taip pat atšventė ir pavasario bei artėjančių Velykų šilumą.

Devintos klasės mokiniai ir mokinių taryba, padedami biologijos mokytojos Violetos Baltakienės ir chemijos mokytojos Genovaitės Panavienės, surengė smagų pasibuvimą su gausybe klausimų, užduočių ir estafete. Buvo sudarytos dvi komandos, kurios rungtyniavo tarpusavyje dėl geriausiųjų titulo ir prizų. O komandų pastangas, originalumą ir namų darbų kokybę vertino komisija. Ją sudarė mokyklos direktorė Rima Cibulskienė, pavaduotoja Gražina Mackonienė ir dailės mokytoja Ramutė Burokaitė. Juk turėjo būti įvertintas ne tik tikslumas, bet ir šviežios kaip pavasaris ir kūrybiškos lyg Donelaitis mokinių mintys bei darbai!

Iš pradžių komandos turėjo pristatyti savo namų darbus: parašytą laišką Žemei ir kuo gražiau bei įdomiau išmargintą vieną arba kelis margučius. Komandos puikiai susitvarkė su šia pareiga ir abi surinko balų maksimumą. „Žibučių“ komanda, susidariusi iš 8 ir 10 klasės mokinių, žiūrovų akyse komisijai pateikė dailiai aštuntokės Aistės Ragaišytės dekupažuotą medinį kiaušinuką, o komanda, kurioje buvo devintos ir vienuoliktos klasės mokiniai, pateikė kiaušinių porą – vienas kiaušinis buvo apnertas, o kitas didelis it stručio, o ant jo nupiešta pasaka, kai šeimyna ropę rovė, rovė ir išrovė! Šiuos gražuolius išmargino kruopščioji vienuoliktokė Ieva, matyt, padedama savo taip pat labai kūrybingos mamytės. Tai puikios idėjos papuošti Velykų stalą... arba apgauti draugą mediniu kiaušiniu daužaujant su įprastiniu!

Kai komandos pristatinėjo antrąjį namų darbą – laišką Žemei, visi, atėję į renginį, galbūt pagaliau ir suprato Žemės svarbą savo gyvenimuose. Išgirdo, kokios jautrios, nuoširdžios ir gilios gali būti mokinių mintys, skiriamos mūsų motinai Žemei.

Pradėję jautriai ir kūrybingai, komandos užsimanė pajudėti. Tam buvo paruošta greičio, pusiausvyros ir kokybės reikalaujanti estafetė. Mokiniai šaukštu turėjo pernešti vandenį iš vieno indelio į kitą, o vėliau pastvėrę kiaušinį ir įdėję jį į šaukštą ir saugodami, kad neiškristų, nunešti jį jau į tuščią indelį. Dar net ir čia nebuvo aišku, kuri komanda pirmauja, nes „Žibutės“ užduotį atliko greičiau, o kita komanda kokybiškiau. Na, „Žibutės“ gynėsi komisijai, kad vandenį ant grindų išpylė tik vardan mokyklos gerovės – norėjo išplauti grindis. Bet komisija nepasidavė jokiems pasiteisinimams ir balų skaičiumi nenuskriaudė devintokų su vienuoliktokais.

Vyko ir viktorina, ir dar viena išskirtinė užduotis. Kiekviena komanda gavo ištrauką iš Kristijono Donelaičio poemos „Metai“. Ištraukoje buvo praleisti žodžiai, kuriuos pagal savo žinias arba originalumą vaikai turėjo įrašyti. Komisija tikrindama šią užduotį apsipylė... ašaromis. Mokiniai turėjo gan daug žinių, tačiau keliose vietose pasitelkę savo mintis netyčiomis privertė juoktis iki ašarų!

Susumavus visus balus, pagaliau buvo nuspręsta, kad žinių daugiau turėjo ir geriau pasirengę buvo aktyvieji devintokai su vienuoliktokais. Tačiau nei vienas neliko nuskriaustas! Visi gavo prizų ir iš salės išėjo su šypsenomis veiduose. Renginys, prasidėjęs devintokų mintimis apie Žemės svarbą, užsibaigęs gražiais direktorės ir pavaduotojos žodžiais, kiekvieną širdį privertė suklusti. Žemė bus dosni, kai mes ją mylėsime lyg motiną ir tinkamai su ja elgsimės. Šiltų ir tokių pat linksmų jums šventų Velykų!

Glorija Trabšaitė,

9 kl. mokinė