Sveikinome poetę Ramutę Skučaitę

Nuo spalio 19 dienos mokykloje skamba poetės Ramutės Skučaitės parašyti eilėraščiai, kompozitorių sukurtos melodijos eilėraščiams. O viskas prasidėjo nuo popietės mokytojams „Dar šneka vanduo“. Beveik kiekvienas skaitė jam patinkantį (ir tinkantį) eilėraštį iš 1981 m. išleistos poezijos knygos. Istorijos mokytojas Vitoldas pasirinko skaityti „Zima“, nes ten lankėsi; technologijų mokytojas Vytautas ir jo mama buvo kažkada su poete Vilniuje susitikę; lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Nijolė džiaugėsi atradusi „Vakarienę“; ikimokyklinukų auklėtoja Sigutė skaitė „Rugsėjį. Mamai“; skyriaus vedėja Rima, rankiodama vaistažoles, alpo nuo „Vidurdienio“; tikybos mokytoja Lina, skaitydama eilėraštį „Akmuo“, šluostėsi ašaras; o mokytoja Virginija pasirinko „Spalį“ apie sustingusį vašką ir nuogas šakas... Ne, ne viskas liūdna. Eilės nepakartojamos.

Pradinių klasių mokinių renginukas vadinosi „Kas klausosi lietučio“. Skaitėm, deklamavom, dainavom, piešėm, kūrėm gėles. Labai noriai vaikams padėjo mokytojos Dalia ir Asta bei muzikos mokytoja Lionė, kuri kartu su septintoke Edita padainavo dainą „Paukščio namai“ (nuostabi daina).

Bet svarbiausia – laiškai ir pokalbiai su pačia poete, švenčiančia gražų 90 metų jubiliejų. Parašėme laišką, neramiai laukėme atsakymo. Ir štai vieną dieną nustebino skambutis – esame pakviesti į svečius poetės namuose!

Spalio 27-ąją nusiuntėme filmuotus sveikinimus ir mes: ketvirtokas Augustas skaitė eilėraštį, mažieji su mokytoja Dalia dainavo dainelę „Knyga“ (beje, muziką sukūrė pati mokytoja), mokytojos Astos vaikai, dovanodami pačių pagamintas gėles (daug gėlių papuošė pradinukų koridorių), siuntė sveikinimus. Aprašėme renginius, vykusius mokykloje. Linkėjome ilgų, prasmingų metų ir daug daug spalvotų akimirkų.

Dėkojame mokytojui Evaldui už pagalbą.

Virginija Kamarauskienė

20211021 110443 (Copy)20211021 111132 (Copy)20211021 111304 (Copy)20211021 112548 (Copy)