Žmogaus ir gamtos darna Ilzenbergo dvaro parke

Spalio 25 d. 1-4 klasių mokiniai vyko į edukacinę ekskursiją „Žmogaus ir gamtos darna Ilzenbergo dvaro parke“. Nuo pat pirmų ekskursijos minučių, mokiniai buvo įtraukti į dvaro parko gamtos tyrinėjimą. Tai puikiai atskleidė ekskursijos gidė. Pamatė inkilus, kurie turi duris, paukščių viešbutį. Taip pat mokėsi atpažinti dvaro parke gyvenančius augalus, gyvūnus. Orientavosi aplinkoje pagal gamtos ženklus.

Smagu buvo eiti „Meilės“ tiltu į „Meilės“ salą ir išgirsti „Meilės“ salos legendą. Šioje saloje labai įspūdingas pasirodė Ilzės - Janio ąžuolas. Jo šakos viršuje tarsi suformavusios širdies formą.

Taip pat įspūdinga buvo Stelmužės ąžuolo kamieno tiksli kopija. Mokiniai ją noriai apkabino savo rankutėmis. Dvare auga ir 500 metų amžiaus galiūnas - dvaro ąžuolas. Tai pats didžiausias medis iš visų augančių Baltijos regiono dvaruose. Edukacijos pabaigoje įgytos žinios buvo apibendrintos sprendžiant kryžiažodį. Sėkmingas kryžiažodžio išsprendimas - dvaro dovana - suvenyras. Mokinai noriai paklaidžiojo ir po kukurūzų labirintą.

Pabuvus tokioje nuostabioje aplinkoje suvoki, kad visais laikais žmogus buvo neatsiejama gamtos dalis, todėl visi mes turime gamtą pažinti ir saugoti.

Pradinių klasių mokytojos

Dalia Zabulienė,

Asta Samukėnienė

IMG 1989 (Copy)IMG 1996 (Copy)IMG 2010 (Copy)IMG 2030 (Copy)IMG 2049 (Copy)IMG 2054 (Copy)IMG 2069 (Copy)