Tegul atmintis liudija

Lapkričio 23-oji - Lietuvos kariuomenės įkūrimo diena. Ignalinos r. Didžiasalio ,,Ryto“ gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriuje vyko šios, Lietuvai svarbios, dienos paminėjimas. Aktyvios visuomeninkės, Lietuvos patriotės Birutės Raginytės-Žemaitienės iniciatyva, bendradarbiaujant Daugėliškio krašto bendruomenei minėjime dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 807 lengvųjų pėstininkų Ignalinos kuopos vadas Andrius Pažerinis ir kuopos kariai, Ignalinos karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas vyr. seržantas Egidijus Varna ir Naujojo Daugėliškio mokyklos bendruomenė.

Pirmiausia įvyko trumpa istorijos, pilietiškumo ir karjeros ugdymo pamokėlė, kurią mokiniams pravedė atvykę kariškiai. Mokiniai buvo supažindinti su karo tarnybos ypatumais, kario profesija, akcentuotas gyventojų paramos kariuomenei būtinumas tiek taikos, tiek karo, tiek įvairiomis ekstremaliomis sąlygomis, su kuriomis tenka susidurti Lietuvai, atvejais.

Vėliau kariškiai kartu su kitais renginio dalyviais iškilminga eisena žygiavo nuo mokyklos, pro Naujojo Daugėliškio šv. Joakimo ir Onos bažnyčią iki paminklo mūsų krašto Lietuvos kovotojams Kaziui ir Nikodemui Abaravičiams ir jų dėdei kunigui Krištapui Abaravičiui. Prie paminklo buvo pasisakyta apie šių Lietuvos laisvės gynėjų darbus bei nuopelnus Lietuvai. Lietuvos kariai padėjo gėles, buvo uždegtos atminties žvakutės.

Visi tikriausiai žinome didžių žmonių išsakytą mintį, jog tauta tol gyva, kol mena savo istoriją, kol puoselėja savo tradicijas, kol saugo atmintį. Šis minėjimas buvo puiki patriotizmo ir atminties kultūros pamoka visiems susirinkusiems.

Istorijos mokytojas Vitoldas Rinkevičius

100D5300DSC 0176DSC 0211DSC 0222DSC 0232DSC 0237