Apsilankymas Meikštų dvare

Šį trečiadienį, gruodžio 8 dieną, dalis Ignalinos rajono Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriaus mokinių vyko į priklausomybių reabilitacijos centrą „Meikštų dvaras“.

Išvykos tikslas – susipažinti su žmonėmis, kurie gydosi nuo priklausomybės narkotikams, alkoholiui ir vaistams.

Mokiniai turėjo galimybę pamatyti, kaip gyvena priklausomybių turintys žmonės, kokių laikosi taisyklių. Išklausė ne vieną pasakojimą, kaip viskas prasidėjo, kol tapo priklausomi nuo psichoaktyviųjų medžiagų. Išgirdo, kad šiame centre ne tik gydo nuo priklausomybės, bet kartu organizuoja psichologinius, socialinius, informacinius, darbo įgūdžių mokymus.

Mūsų mokiniai galėjo pasipasakoti apie save, su kokiomis problemomis jie susiduria ir gavo nemažai patarimų, kaip „nesudeginti“ savo vaikystės ir atsikratyti žalingų įpročių.

Socialinė pedagogė Loreta Grinevičienė

Specialioji pedagogė Bronė Česliokienė